RU UK

Типи радіаторних систем опалення

Монтаж опалення в приватному будинку, як правило, вимагає потужність котла опалення менше 100 КВт. Такі котли монтуються безпосередньо в будинках в теплогенераторної будинку.

Якщо ж це – садиба або особняк, або ж необхідно опалювати кілька будівель – необхідна потужність понад 100 КВт. В такому випадку монтаж опалення, проведення в окремо стоячої котельні.

Типи радіаторних систем опалення:

Однотрубні системи опалення

Монтаж опалення

У таких системах опалювальні прилади з’єднуються послідовно. Якщо радіатори з’єднані між собою вертикально систему називають стояковою, якщо горизонтально – лежаковою.

До плюсів цієї системи можна віднести простоту конструкції та її економічність. Однак такі системи мають ряд недоліків:

Питома кількість тепла у системі розподіляється в порядку спадання (від першого до останнього радіатора). Складно швидко відрегулювати кожен опалювальний прилад індивідуально.

Високий гідравлічний опір системи. Гідравлічний опір системи зростає від мінімуму на першому радіаторі до максимуму на останньому радіаторі цієї гілки. Кожна ділянка трубопроводу має свій гідравлічний опір, а загальний гідравлічний опір дорівнює їх сумі.

Двотрубні системи опалення

Монтаж опалення

Найбільш поширений тип опалення. На відміну від однотрубних, в двотрубних системах опалення опалювальні прилади з’єднуються між собою паралельно. За рахунок того, що до кожного приладу підходить відведення та магістраль, розподіл теплоносія у таких системах рівномірний.

До недоліків можна віднести збільшену у 2 рази, в порівняно з однотрубними системами, протяжність траси трубопроводу, відповідно, більша витрата матеріалів і фітинга на підключення труб та радіаторів.

Променеві (колекторні) системи опалення

Монтаж опалення

Є різновидом двотрубних систем. Колектори являють собою ділянки подаючих та зворотніх магістралей з відводами до кожного опалювального приладу. Їх зазвичай встановлюють в спеціальній шафі для зручності, тому що у шафі можна розмістити всю регулюючу арматуру.

Переваги системи:

  • Найвищий ККД за рахунок низького гідравлічного опору;

  • Можливість реалізації електронної системи контролю температури кожного опалювального приладу;

  • Можливість дренування і розповітрювання системи в шафі управління;

  • Прихована установка запірної і регулюючої апаратури;

  • Можливість індивідуального регулювання і зміни опалювальних приладів без зупинки опалення.

Недоліки системи:

  • Найбільша протяжність трубопроводів і, відповідно, вартість;

  • Додається вартість шафи і колекторів.

Системи монтування трубопроводу можна розділити на:

Зовнішнє опалення

Найчастіше застосовується разі неможливості, з тих чи інших причин, розкривати стіни та підлоги або монтувати труби в стягуванні. Монтується система уздовж стін і, як правило, з таких матеріалів як металопластик або поліпропілен. Така система трубопроводу залишиться видимою по завершенню робіт.

Приховане опалення

Таку систему частіше застосовують на етапі обробки або будівництва будівель та споруд. Системи трубопроводів монтуються в експлуатованих приміщеннях, а також всередині підлоги і стін. Таким чином підключення опалювальних приладів та трубопровідної розводки можна організувати потай, заощадивши місце розташування труб розводки. Останнім часом, використовують трубу PEX – зшитий поліетилен різних методів зшивання.