«Авіс-Україна», автоматизація комбікормового заводу
Зміцнюючи свої позиції в агропромисловому секторі, «Призма Енерджи Груп» розвиває і посилює свої знання в області зберігання і переробки сільськогосподарських культур. Так в 2015 році було введено в експлуатацію комбікормовий завод «Авіс Україна».
Об’єкт: | «Авіс-Україна», Комбікормовий завод |
Локалізація: | Сумська область, Сумський район, с. Косівщина |
Технічні показники: | Обсяг виробництва продукту – 10 тонн на годину |
Роботу над будівництвом комбікормового заводу було розпочато з ознайомлення з вже існуючими рішеннями в Україні. Відповідальна група технічних фахівців «Призма Енерджи Груп» відвідала кілька існуючих підприємств, провела ряд технічних нарад з експлуатацією заводів і ознайомилася з пропозицією провідних світових виробників обладнання для переробки сільськогосподарських культур. На підставі всієї отриманої інформації, напрацьованих інженерних рішень і бажання створити потужне сучасне підприємство було розпочато проектування ККЗ.
В ході роботи над проектом наші провідні інженери знаходилися в постійному контакті з постачальниками технологічного обладнання для ККЗ і експлуатацією новоспоруджуваного підприємства для досягнення максимального результату в області автоматизації виробництва.
Маючи сертифікат Системного інтегратора, для побудови систем розподілу електроенергії та автоматизації виробництва було вирішено використовувати техніку «Schneider Electric». При розробці і виготовленні до уваги бралися тільки промислові серії пускорегулюючого і контролерного обладнання.
Одними з основних вимог замовника були надійність і максимальна автоматизація підприємства. Серцем АСУ ТП комбікормового заводу був обраний промисловий контролер «Modicon M340» (вир-во «Schneider Electric»). АСУ побудована за принципом децентралізованої системи, що значно скоротило час пусконалагоджувальних робіт в подальшому, зменшило вартість монтажних робіт і кількість монтажних матеріалів.
Більш того, нами був запропонований ряд рішень, що дозволяють здійснювати кілька технологічних операцій паралельно, тим самим скоротивши час всього циклу. А такі високоточні системи як дозування, включаючи мікродозування компонентів, були створені на базі спеціалізованих контролерних блоків для серії «Modicon» і перетворювача частоти «Altivar 312» (виробництво «Schneider Electric»).
Розроблені спеціалізоване програмне забезпечення та SCADA-програма для комбікормового заводу, крім уже звичних функцій подібних систем, включали в себе:
- автоматичну побудову технологічного маршруту слідування продукту «точка-точка»;
- розширений журнал помилок і дій оператора;
- автоматичний розрахунок мотогодин.
Результатом злагодженої роботи всіх підрядників і технічних служб замовника став ультрасучасний комбікормовий завод, проектна потужність випуску продукції якого була збільшена в 3 рази (до 29,6 тонн на годину)! Агропромисловий холдинг «Авіс-Україна» планує використовувати нове підприємство для власних потреб – постачання якісним комбікормом своїх птахівницьких комплексів.