RU UK

Монтаж системи опалення, ГВП та теплогенераторної приватного будинку, вулиця Кавалерійська, м. Харків

Технологічні рішення робочої документації щодо монтування системи опалення для приватного будинку, ГВП та теплогенераторної, по вул. Кавалерійської у м. Харкові, розроблені на підставі завдання на проектування та вихідних даних від Замовника.

Об’єкт: Приватна будівля
Локалізація: м. Харків, вул. Кавалерійська
Технічні показники: Системи опалення та ГВП

Теплогенераторна

Теплогенераторна Котел опалення

Теплогенераторна розміщується на першому поверсі будівлі. У теплогенераторній установлюються два котли, газовий одноконтурний турбований та електричний, потужністю 25 кВт кожен. Газовий котел є основним, електричний котел працює як резервний. Потужність котла розрахована для компенсації розрахункових теплових втрат будівлі за допомогою панельних радіаторів та теплих підлог, а також забезпечення ГВП.

Графік температур теплоносія – 80-60 °С. Кожен котел має вбудований насос для роботи на гідравлічний роздільник і далі, на систему опалення, для підтримки температури повітря в приміщенні, комфортної температури на поверхні теплої підлоги, та ГВП для підтримки температури в баку непрямого нагріву.

Джерелом гарячого водопостачання є бойлер непрямого нагріву з одним змійовиком. У змійовик бойлера подається теплоносій від котлів.

Для гідравлічного поділу контурів котлів та системи опалення та теплих підлог, а також виключення гідродинамічного впливу включення та відключення певних контурів систем опалення на загальний гідродинамічний баланс усієї системи опалення, встановлено гідравлічний роздільник, поєднаний з колекторами системи.

Управління системою опалення будинку здійснюється пультом управління опалювальною системою на основі «Multimatic» VRC 700/6 – погодозалежного регулятора для котлів з шиною «Ebas» та сенсорним керуванням та VR71 – модулем розширення для «Multimatic» VRC 700/6 для управління двома змішувальними вузлами та завантаженням бойлера ГВП.

Перед введенням води в теплогенераторну встановлений механічний фільтр тонкого та грубого очищення та регулятор підживлення.

Для підживлення та заповнення систем теплопостачання використовувати очищену воду.

Теплові розширення води сприймаються компенсаторами обсягу – розширювальними баками. Розширювальні баки встановлені у системі теплоносія, у системі гарячого водопостачання. Крім того, газовий котел має вбудований розширювальний бак.

Вентиляція теплогенераторної передбачена припливно-витяжною природною. Повітря на горіння газу камері котла забирається системою коаксіальної труби, що входить у котел. Притока організується через вікно з вулиці.

Трубопроводи та фітинг обв’язування котлів та котлового контуру застосовуються зі зшитого поліетилену «Giacomini» Pe-X-B PN20 (для опалення).

Основні технологічні рішення. Система опалення та ГВП

Монтаж системи опалення, ГВП та теплогенераторної приватної будівлі Монтаж теплогенераторної для приватної будівлі Автоматики котлів опалення

Радіаторне опалення

Система опалення: закрита, двотрубна, тупикова нижнім розведенням магістральних трубопроводів, ізольованих, що прокладаються в конструкції стін, стелі та підлоги. Система складається з двох контурів опалення – нижній та верхній поверхи, на два контури радіаторного опалення працює один циркуляційний насос, встановлений у теплогенераторній.

Як нагрівальні прилади прийняті панельні сталеві радіатори «СанТехРай» типу з нижнім підключенням теплоносія та в душовій другого поверху – біметалічні радіатори «Мірадо», бокового підключення.

Для регулювання теплового потоку на підводках до радіаторів передбачаються терморегулятори з термостатичними головками та регулювальним клапаном на звороті. Повітрявидалення із систем опалення забезпечується через крани типу «Маєвського» встановлені у верхній частині нагрівальних приладів, а також у верхніх точках системи автоматичними відвідниками повітря.

Трубопроводи та фітинг застосовуються зі зшитого поліетилену «Giacomini» Pe-X-B PN20 (для опалення). Для зменшення втрат тепла всі трубопроводи прокладаються у тепловій ізоляції товщиною 9 мм.

Тепла підлога

Опалення приватної будівлі Система опалення та ГВП Опалення приватного будинку

Як тепла підлога прийнята водяна система опалення: у спальні, коридорі, передпокої, спільній кімнаті на першому поверсі і дитячій,  спальні та житловій кімнаті на другому поверсі.

Система опалення водяної теплої підлоги складається з декількох контурів теплої підлоги, на всі контури теплої підлоги працює єдиний циркуляційний насос і змішувальний вузол. Регулювання теплої підлоги здійснюється автоматичним змішувальним клапаном на колекторі в теплогенераторній та ручними клапанами в шафах управління.

Ширина утеплювача з екструдованого пінополістиролу щільністю не менше ніж 35 кг/м3 – 50 мм, висота стяжки над трубою – 70 мм. У стяжці прокладено контури з витками теплої підлоги з трубою зі зшитого поліетилену PEX-A Ø16*2 з кисневим бар’єром «Evon» фірми «Rehay».

Для регулювання температури та забезпечення безпеки застосовані колектори теплої підлоги з індивідуальним насосом змішувачем і вузлом змішування, встановленим у теплогенераторній.

Довжина труби кожного витку контуру не перевищує 90 метрів. Температура поверхні підлоги – не вище 29˚С – у житлових приміщеннях та 34˚С – у коридорі та с/в. Температура теплоносія у трубах теплої підлоги після вузла змішування – 45…50˚С. Кожний виток контурів теплої підлоги має індивідуальний ручний клапан регулювання та витратомір для візуалізації витрати теплоносія через виток, які розташовуються в шафі на кожному поверсі.

Гаряче водопостачання

Як джерело гарячого водопостачання встановлений бойлер непрямого нагріву «Protherm» FE-200/6 ємністю 200 л з одним змійовиком. Верхній змійовик у режимі нагрівання води для ГВП приймає тепло від котлів, нагріваючи при цьому обсяг води в ємності.

Холодна вода надходить від джерела госп. питної води (водопровід). Для забезпечення постійної температури гарячої води встановлений насос циркуляції на поверненні гарячої води. Оповіщенням про подачу теплоносія до змійовиків є сигнал про падіння температури гарячої води в баку непрямого нагріву. При цьому включається насос і до змійовика надходить теплоносій з колектора.

Гаряча вода з бака надходить споживачеві та повертається за допомогою насоса циркуляції.

Рішення з автоматизації

Управління системою опалення будинку здійснюється пультом управління опалювальною системою на основі «Multimatic» VRC 700/6 – погодозалежного регулятора для котлів з шиною «Ebas» та сенсорним керуванням та VR71 – модулем розширення для «Multimatic» VRC 700/6 для управління двома змішувальними вузлами та завантаженням бойлера ГВП.

У функції «Multimatic» VRC 700/6 входить:

    1. Управління газовим та електричним котлами «Vaillant» з комунікаційною шиною «eBUS;
    2. Управління контуром ГВП;
    3. Дротове підключення до котла та датчика зовнішньої температури;
    4. Можливість дистанційного контролю та управління, професійна діагностика з ПК через інтернет;
    5. Призначення модуля розширення VR71 для «Multimatic» VRC 700/6 – керування двома змішувальними вузлами та завантаженням бойлера ГВП;
    6. Призначення автоматичних термоголовок на радіаторах – автоматична підтримка температури повітря в приміщенні шляхом дроселювання протоки теплоносія до радіатору;
    7. Автоматика встановлених котлів – газового та електричного – автоматична підтримка потужності та режиму відповідного котла за сигналом від «Multimatic» VRC 700/6.

Зважаючи на затримку проектних робіт з імплементації газового обладнання, було прийнято рішення про запуск системи опалення тільки від електричного котла. Налаштування регулятора «Multimatic» VRC-700 було здійснено з відміткою електрокотла як основного та єдиного.