RU UK

Спорткомплекс «Схід»

Твердопаливна котельня для спортивно-оздоровчого комплексу «Схід» була успішно реконструйована в кінці 2016 року компанією «Prisma Energy Group»

Об’єкт: Спортивно-оздоровчий комплекс «Схід»
Локалізація: Харківська область, м. Харків
Технічні показники: Припливна установка «VTS Clima типу VR-150-R-V / H продуктивністю 20 000 м3 / год і два котла – 200 кВт і 50 кВт

 

У листопаді-грудні 2017 року фахівці нашої компанії виконали комплекс робіт по реконструкції твердопаливної котельні спорткомплексу «Схід», які включили:

При реконструкції котельні була збільшена встановлена ​​потужність і впроваджений контур ГВС, також було реалізовано розвиток основних принципів альтернативної енергетики при монтажі та пусконаладці схеми розподілу різних груп споживчого тепла.

Проектна схема котельні після реконструкції

Для підігріву повітря, що подається в “Купол”, (приміщення, в якому в зимовий час проходять тренування), була спроектована твердопаливна котельня загальною потужністю 350 кВт. Крім теплопостачання припливної установки, тепло надходить на опалення спортзалу і гаряче водопостачання готелю та сауни.

Твердопаливна котельня

Основні роботи з будівництва котельні були розпочаті ще в 2014 році. Була встановлена ​​припливна установка «VTS Clima типу VR-150-R-V/H продуктивністю 20 000 м3/год і два котла – 200 кВт і 50 кВт. Частина тепла від котельні також йшла на спортивний зал комплексу.

Установка димової труби Будівництво димової труби

 

В кінці 2016 року за дорученням керівництва комплексу фахівцями компанії «Призма Енерджи Груп» була спроектована, змонтована і успішно пущена в експлуатацію друга черга котельні, яка дозволила:

  • збільшити потужність тепла, що подається в приточкой “Купола” до 300 кВт і підняти тим самим температуру повітря в приміщенні купола;
  • організувати приготування гарячої води потужністю приблизно 30 … 40 кВт і подачу її в будівлю готелю. Встановлено бак непрямого нагріву «Drajice» і бак-акумулятор 1500 л;
  • організувати резервні лінії по перекиданню тепла від котлів на теплопостачання і гаряче водопостачання об’єкта.

Як джерело додаткового тепла був встановлений котел АОТ-98 «Маяк», общекотельного обладнання і димова труба Ду 200 / 260, виготовлена ​​з модульних елементів за каталогом ТОВ «Версія-Люкс». Причому для кріплення труби була використана існуюча щогла двох димових труб котельні.

В якості збірно-розвантажувальної гідравлічної ланки котельні було встановлено вузол гідравлічного розвантаження виробництва ТОВ «OLE-Pro» потужністю 300 кВт.

Насосна група котельні була представлена ​​насосами виробників «WILO» і «Calpeda».

Система автоматики

Система автоматики і основних шаф управління була виготовлена ​​в цеху підприємства «Призма Енерджи Груп» з використанням обладнання фірми «Schneider Electric».

В якості вузла приготування гарячої води було встановлено бойлер «Drajiсe» 200л і автоматика підтримки температури гарячої води. Було встановлено вузол рециркуляції ГВП і акумулюючий бак 1500 л., А також розподільчі колектора.

Твердопаливна котельня - гідрострілка Шафи котельної Твердопаливна котельня - розподільчі колектори

Основні роботи були завершені до 2017 року, і котельня була запущена 20 грудня 2016 року. До сьогоднішнього дня котельня працює без зауважень в проектному режимі теплопостачання. Паливом для котельні є дрова, брикети, відходи деревовиробництва, тощо.

Відповідно до принципів альтернативної енергетики, функціонування котельні на твердому паливі дозволить заощадити в порівнянні з газовим паливом понад два мільйони гривень за опалювальний сезон.

У перспективі передбачається установка пеллетного пальника і автоматизація процесу подачі палива. Ця робота також буде проводитися фахівцями «Призма Енерджи Груп».