RU UK

Монтаж системи опалення приватного будинку на вул. Перовської в м. Харкові

 Технологічні рішення робочої документації по реконструкції системи опалення приватного будинку, ГВП та теплогенераторної, по вул. Перовської, м.Харків, розроблені на підставі завдання на проектування та вихідних даних, виданих Замовником.

Об’єкт: Приватна будівля
Локалізація: вул. Перовської, м.Харків
Технічні показники: Системи опалення та ГВП

Вихідними даними для розробки цього розділу проекту були:

  • завдання архітекторів;

  • технічні рішення, прийняті в інших розділах проекту.

Робоча документація по реконструкції системи опалення, ГВП та теплогенераторної двоповерхового будинку на вул. Перовської, в м. Харкові розроблена на підставі завдання проектування і вихідних даних, виданих Замовником. 

  • Розрахункова зимова температура для проектування опалення -18 °С;
  •  Середня температура опалювального періоду -2,1 °С;
  •  Тривалість опалювального періоду 189 діб.

Опалення приватного будинку

 

Теплогенераторна та гідравлічна система

Теплогенераторна розміщується на першому поверсі будівлі. Загальна площа одноповерхового приватного будинку склали приблизно 300 м2.

У теплогенераторної встановлений електричний котел «Vaillant eloBLOCK» VE28 R13 (7 + 7 + 7 + 7 кВт) 380 В потужністю 28 кВт. З перспективою підключення газового котла.

Потужність котла розрахована для компенсації розрахункових теплових втрат будівлі за допомогою панельних радіаторів і теплих підлог, а також для забезпечення ГВП.

Графік температур теплоносія – 80-60 °С. Котел має вбудований насос для роботи на гідравлічний роздільник і далі, на систему опалення, для підтримки температури повітря в приміщенні, комфортної температури на поверхні теплих підлог, і ГВП, для підтримки температури в баку непрямого нагріву.

Джерелом гарячого водопостачання є бойлер непрямого нагріву з одним змійовиком. У змійовик бойлера подається теплоносій від котлів.

Для гідравлічного поділу контурів котлів, системи опалення та теплої підлоги, а також виключення гідродинамічного впливу включення і відключення певних контурів систем опалення на загальний гідродинамічний баланс всієї системи опалення приватного будинку, встановлена ​​гідравлічний роздільник, поєднаний з колекторами системи.

Управління системою опалення будинку здійснюється пультом управління опалювальною системою на основі «Senco Comfort» VRC 720 – погодозавісімого регулятора для котлів з шиною «Ebas» і сенсорним управлінням і VR71 – модулем розширення для «Senco Comfort» VRC 720 для управління двома змішувальними вузлами і завантаженням бойлера ГВС.

Вихідна вода для теплогенераторної – вода з господарсько – питного водопроводу. Перед введенням води в теплогенераторну встановлений механічний фільтр тонкого і грубого очищення і регулятор підживлення.

Для підживлення та заповнення систем теплопостачання було вирішено використовувати очищену воду.

Теплові розширення води сприймаються компенсаторами обсягу – розширювальними баками. Розширювальні баки встановлені в системі теплоносія, в системі гарячого водопостачання. Крім цього, електричний котел має вбудований розширювальний бак.

Всі дренажні сливи відводяться в каналізацію. Трубопроводи піддати гідравлічному випробуванню на тиск 1,25 від робочого.

Вентиляція теплогенераторної передбачена приточно-витяжна природна. Повітря на горіння газу в камері котла забирається системою подвійної труби, що входить в котел. Приплив організовується через вікно з вулиці.

У вищих точках системи передбачені установку автоматичних клапанів.

Трубопроводи і фітінг обв’язки котлів і котельного контура застосовуються із зшитого поліетилену «Giacomini» Pe-X-B PN20 (для опалення).

Для захисту системи від перевищення тиску в колекторі подачі встановлена ​​група безпеки виходить крізь запобіжний клапан, термоманометри і повітрявідводчика.

Електроживлення теплогенераторної здійснюється від загального вузла введення електрики. Злив системи опалення приватного будинку здійснюється в каналізаційну систему будинку.

Основні технологічні рішення. Система опалення та ГВП

Опалення приватного будинку

Радіаторне опалення. Система опалення прийнята закрита, двотрубна, тупикова нижнім розведенням магістральних трубопроводів, ізольованих, прокладаються в конструкції стін, стелі та підлоги. Система складається з двох контурів опалення – нижній поверх і верхній поверх, на два контури радіаторного опалення працює один циркуляційний насос, встановлений в теплогенераторній.

 В якості нагрівальних приладів прийняті панельні сталеві радіатори «PURMO» типу з нижнім підключенням теплоносія з установкою терморегулювальних комплектів «Danfos».

Як труби для обв’язки радіаторів і прокладки батогів опалення була прийнята марка «Rautitan» flex 16 х 2,2 мм, бухта 100 м фірми «Rehau» (Німеччина).

Для регулювання теплового потоку на підводках до радіаторів передбачаються терморегулятори з термостатичними головками і регулювальним клапаном на сироватці.

Воздухоудаленія з систем опалення забезпечується через крани типу «Маєвського» встановлені у верхній частині нагрівальних приладів, а також у верхніх точках системи автоматичний.

Тепла підлога. Як теплої підлоги прийнята водяна система опалення і частково – система електричного нагрівального кабелю.

Система опалення водяної теплої підлоги складається з декількох контурів теплої підлоги, на все контуру теплої підлоги працює єдиний циркуляційний насос і змішувальний вузол. Регулювання теплих підлог здійснюється автоматичним змішувальним клапаном на колекторі в теплогенераторної та ручними клапанами в шафах управління.

 Трубопроводи і фітінг застосовуються із зшитого поліетилену «Rautherm» S 17 х 2,0, бухта 500 м «Rehau». Для зменшення втрат тепла все трубопроводи прокладаються в теплової ізоляції товщиною 9мм.

 Ширина утеплювача з екструдованого пінополістиролу щільністю не менше 35 кг / м3 – 50 мм, висота стяжки над трубою – 70 мм.

 Для регулювання температури і забезпечення безпеки застосовані колектора теплої підлоги з індивідуальним змішувальним насосом і вузлом змішування встановленим в теплогенераторної .

Довжина труби кожної батоги контуру не перевищує 90 метрів. Температура поверхні підлоги – не вище 29˚С – в житлових приміщеннях і 34˚С – в коридорі, ванній та туалеті. Температура теплоносія в трубах теплої підлоги після вузла змішування – 45 … 50˚С. Кожна батіг контурів теплої підлоги має індивідуальний ручний клапан регулювання і витратомір для візуалізації витрати теплоносія через батіг, які розташовуються в шафі на кожному поверсі.

Тепла підлога

В якості нагрівального кабелю був застосований двожильний кабель «Arnold Rak» (Німеччина) лінійної потужністю 20 Вт / м.пог.

 Гаряче водопостачання. Як джерело гарячого водопостачання встановлено бойлер непрямого нагріву «Protherm» FE-200/6 ємністю 200 л. з одним змійовиком. Верхній змійовик в режимі нагріву води для побутових потреб сприймає тепло від котлів, нагріваючи при цьому об’єм води в ємності.

 Холодна вода надходить від джерела госп. питної води (водопровід). Для забезпечення сталості температури гарячої води встановлений насос циркуляції на повернення гарячої води. Оповіщенням про подачу теплоносія в змійовики є сигнал про падіння температури гарячої води в баку непрямого нагріву. При цьому включається насос і в змійовик надходить теплоносій з колектора.

 Гаряча вода з баку надходить до споживача і повертається за допомогою насоса циркуляції.

Рішення з автоматизації

Управління системою опалення будинку здійснюється пультом управління опалювальною системою на основі «Senco Comfort» VRC 720 – погодозавісімого регулятора для котлів з шиною «Ebas» і сенсорним управлінням і VR71 – модулем розширення для «Senco Comfort» VRC 720 для управління двома змішувальними вузлами і завантаженням бойлера ГВС.

  1. У функції «Senco Comfort» VRC 720 входить:
    1. Управління газовим і електричним котлами «Vaillant» з комунікаційної шиною «eBUS»;
    2. Управління контуром ГВС;
    3. Дротове підключення до котла і датчику зовнішньої температури;
    4. Можливість дистанційного контролю і управління, професійної діагностики з ПК через інтернет.
  2. Призначення модуля розширення VR71 для «Senco Comfort» VRC 720 – керування двома змішувальними вузлами і завантаженням бойлера ГВС;
  3. Призначення автоматичних термоголовок на радіаторах – автоматична підтримка температури повітря в приміщенні шляхом дроселювання протоку теплоносія в радіатор;
  4. Автоматика встановлених котлів – газового і електричного – автоматична підтримка потужності і режиму відповідного котла по сигналу від «Senco Comfort» VRC 720.

Рішення з електросиловим устаткуванням, заземленням та висвітленням

Електропостачання теплогенераторної передбачено від існуючої електрощитової будівлі однієї кабельною лінією напругою 380 В / 50Гц.

Основними споживачами електроенергії теплогенераторної на напругу 380 В / 50 Гц є:

  • електродвигуни насосів;
  • автоматика управління;
  • допоміжне обладнання;
  • електроосвітлення;
  • електрокотел.

Електропроводка передбачена проводами і кабелями з мідними жилами в коробах, жорстких ПВХ-трубах і гофротруби відкрито по стінах.

Для освітлення приміщення теплогенераторної передбачена мережа робочого освітлення. У приміщенні теплогенераторної також передбачено аварійне освітлення світильником у вибухозахищеному виконанні. Вихід теплогенераторної обладнаний світильниками.

Електроосвітлення виконується відповідно до вимог освітленості виробничих приміщень з розрядом зорових робіт VIIIb згідно ДБН В.2.5-28-2006 та становить не більше – 50 люкс.

Управління освітленням передбачено однополюсними вимикачами. Включення світильників аварійного освітлення здійснюється поза приміщенням теплогенераторної.

Для захисту обслуговуючого персоналу від ураження електричним струмом, при пошкодженні ізоляції передбачається заземлення електрообладнання, шляхом приєднання заземлюючого провідника до заземлювального пристрою відповідно до вимог ПУЕ і ДБН В.2.5-23-2003.

Електропостачання припливних установок здійснюється через окремі автомати на кожну припливну установку і витяжний вентилятор, крім витяжних вентиляторів санвузлів, які включаються разом з освітленням даних приміщень.