Насосні станції
Насосні станції використовуються як в побутових, так і в промислових цілях. Вони забезпечують подачу необхідної кількості рідини з потрібним тиском
Насосна станція являє собою комплексну систему, що складається з гідротехнічного устаткування і будівлі, в якій воно розміщене. Станції забезпечують перекачку рідини з одного місця в інше.
Серед переваг насосної станції можна виділити:
- автоматичний процес водопостачання;
- підвищений тиск в системі дозволяє забезпечити необхідним обсягом води відразу кілька об’єктів;
- мабуть, найголовніше – насосна станція забезпечує певний запас рідини в резервуарі, що дозволяє використовувати її в разі відключення електроенергії.
![]() |
![]() |
Насосні станції: принцип роботи
Промислове гідротехнічне обладнання використовують для перекачування води, а також для зрошення і іригації. Принцип роботи станції полягає в наступному:
Насос набирає воду зі свердловини і перекачує її в спеціальний резервуар, в якому рівень цієї рідини контролюється спеціальними датчиками. Коли вода починає спадати з резервуара, датчики включаються і насос заповнює відсутні обсяги рідини. Такий принцип дозволяє економити електроенергію.
Гідротехнічне обладнання можна розділити на наступні групи: водопровідні (забезпечують водопостачання), каналізаційні (забезпечують водовідведення) і спеціальні. Спеціальні насосні установки бувають іригаційними, що забезпечують водою системи зрошення в сільському господарстві. Також існують дренажні і використовуються вони для промислової відкачування води в дренажних системах.
Гідротехнічне обладнання може виконувати різні функції. Залежно від його призначення воно відрізняються розміщенням в схемі водопостачання і розділяється на наступні типи:
- Першого підйому: вода надходить з джерела до очисних споруд. У випадках, коли в очищенні немає необхідності – вода подається безпосередньо в мережу;
- Другого підйому: насосна станція здійснює подачу води, яка пройшла попередню очистку в розподільну мережу;
- Циркуляційні: найчастіше використовуються у виробничих цілях. У комплектацію таких насосних станцій входять дві групи насосів, які забезпечують подачу води в охолоджувальну систему та її збір і перекачування в мережу водопостачання;
- Підвищувальні: використовуються для забезпечення посиленого натиску водопровідної мережі.
Насосні станції широко використовуються в багатьох областях діяльності для роботи з водою: на водонапірних вежах, для пожежогасіння, водопостачання як побутового, так і промислового.








