RU UK

Насосні станції

Насосні станції використовуються як в побутових, так і в промислових цілях. Вони забезпечують подачу необхідної кількості рідини з потрібним тиском

Насосна станція являє собою комплексну систему, що складається з гідротехнічного устаткування і будівлі, в якій воно розміщене. Станції забезпечують перекачку рідини з одного місця в інше.

Насосні станції

Серед переваг насосної станції можна виділити:

  • автоматичний процес водопостачання;
  • підвищений тиск в системі дозволяє забезпечити необхідним обсягом води відразу кілька об’єктів;
  • мабуть, найголовніше – насосна станція забезпечує певний запас рідини в резервуарі, що дозволяє використовувати її в разі відключення електроенергії.
Насосні станції - Prisma Energy Group

Насосні станції: принцип роботи

Промислове гідротехнічне обладнання використовують для перекачування води, а також для зрошення і іригації. Принцип роботи станції полягає в наступному:

Насос набирає воду зі свердловини і перекачує її в спеціальний резервуар, в якому рівень цієї рідини контролюється спеціальними датчиками. Коли вода починає спадати з резервуара, датчики включаються і насос заповнює відсутні обсяги рідини. Такий принцип дозволяє економити електроенергію.

Гідротехнічне обладнання можна розділити на наступні групи: водопровідні (забезпечують водопостачання), каналізаційні (забезпечують водовідведення) і спеціальні. Спеціальні насосні установки бувають іригаційними, що забезпечують водою системи зрошення в сільському господарстві. Також існують дренажні і використовуються вони для промислової відкачування води в дренажних системах.

Принцип роботи насосних станцій

Гідротехнічне обладнання може виконувати різні функції. Залежно від його призначення воно відрізняються розміщенням в схемі водопостачання і розділяється на наступні типи:

  • Першого підйому: вода надходить з джерела до очисних споруд. У випадках, коли в очищенні немає необхідності – вода подається безпосередньо в мережу;
  • Другого підйому: насосна станція здійснює подачу води, яка пройшла попередню очистку в розподільну мережу;
  • Циркуляційні: найчастіше використовуються у виробничих цілях. У комплектацію таких насосних станцій входять дві групи насосів, які забезпечують подачу води в охолоджувальну систему та її збір і перекачування в мережу водопостачання;
  • Підвищувальні: використовуються для забезпечення посиленого натиску водопровідної мережі.

Типи насосних станцій

Насосні станції широко використовуються в багатьох областях діяльності для роботи з водою: на водонапірних вежах, для пожежогасіння, водопостачання як побутового, так і промислового.