RU UK

Насосні станції

Насосні станції використовуються як в побутових, так і в промислових цілях, забезпечуючи подачу необхідної кількості рідини і з потрібним тиском.

Кожна така станція являє собою комплексну систему, що складається з гідротехнічного устаткування і будівлі, в якій вона розміщена, і яка забезпечує перекачку рідини з одного місця в інше.

Насосні станції

Серед переваг насосної станції можна виділити:

  • автоматичний процес водопостачання
  • підвищений тиск в системі дозволяє забезпечити необхідним обсягом води відразу кілька об’єктів
  • мабуть, найголовніше – насосна станція забезпечує певний запас рідини в резервуарі, що дозволяє використовувати її в разі відключення електроенергії.
Насосні станції - Prisma Energy Group Використання насосних станцій

Принцип роботи

Промислові насосні установки використовують для перекачування води, вилучення рідини з свердловин, а також для зрошення та іригації. Принцип роботи станції полягає в наступному:

Насос набирає воду зі свердловини і перекачує її в спеціальний резервуар, в якому рівень цієї рідини контролюють спеціальні датчики. Коли рівень води в резервуарі починає спадати, спеціальні датчики, що стежать за цим, включаються і заповнюють її обсяги, таким чином, відбувається економія електроенергії.

Залежно від того, яке призначення виконують насосні станції, їх можна розділити на наступні групи: водопровідні (забезпечують водопостачання), каналізаційні (забезпечують водовідведення), а також спеціальні насосні установки іригаційні (забезпечують водою системи зрошення в сільському господарстві) і дренажні (використовуються для промислового відкачування води в системах дренажу).

Принцип роботи насосних станцій

Насосні станції можуть виконувати різні завдання і при цьому вони відрізняються розміщенням в схемі водопостачання. І в залежності від цих показників вони поділяються на такі типи:

  • Першого підйому

Вода надходить з джерела до очисних споруд. У випадках, коли в очищенні немає необхідності – вода подається безпосередньо в мережу.

  • Другого підйому

Насосна станція здійснює подачу води, яка пройшла попередню очистку в розподільну мережу.

  • Циркуляційні

Найчастіше використовуються у виробничих цілях. У комплектацію таких насосних станцій входять дві групи насосів, які забезпечують подачу води в охолоджувальну систему та її збір і перекачування в мережу водопостачання.

  • Підвищувальні

Використовуються для забезпечення посиленого натиску водопровідної мережі.

Типи насосних станцій

Насосні станції широко використовуються в багатьох областях діяльності для роботи з водою: на водонапірних вежах, для пожежогасіння, водопостачання як побутового, так і промислового і т.д.