RU UK

Сонячні колектори

Поширеним пристроєм для використання і перетворення сонячної енергії в тепло є геліоколектор.

Принцип, за яким працюють геліоколектори, полягає в тому, що сонячна радіація перетворюється в тепло легкозакипаючого рідкого носія, як правило, води. Сфера застосування геліотермальної енергетики поширюється як на отримання енергії в промислових цілях, так і для побутових цілей (нагрів води в приватних і багатоквартирних будинках).

Prisma Energy Group - геліоколектори Prisma Energy Group - використання геліоколекторів

 

Існує досить велика різноманітність геліоколекторів, але, як правило, найпоширенішими в нашій країні є плоскі високоселективні і вакуумні трубчасті сонячні колектори. Вони відрізняються своїми геометричними і технічними параметрами і кожен з них має свої переваги і недоліки. У Таблиці 1 представлені їх основні показники.

Таблиця 1

Параметр Значення
Вакуумні трубчасті Плоскі високоселективні
1 Тепловтрати Високі Низькі
2 Максимальна температура 250-300 °C 190-210 °C
3 Номінальний ККД 60-65% 72-75%
4 Продуктивність в літню пору року Звичайна Висока
5 Продуктивність в зимову пору року Висока Низька
6 Зручність монтажу Легко Складно
7 Початкова вартість проекту Висока Низька
8 Робочий ухил Не менш 200 Будь-який
9 Самоочистка від снігу Ні Так
10 Парусність Низька Висока
11 Основне застосування Помірні широти, холодний клімат Південні широти, теплий клімат

 

Перед установкою сонячного нагрівача слід визначитися з типом системи, в якій він буде задіяний. Вони бувають двох типів – активні та пасивні.

Робота пасивної (термосифонної) системи здійснюється за рахунок природної гравітації: нагрітий і охолоджений теплоносії мають різну густину, завдяки чому і здійснюється циркуляція води. На відміну від активних систем, пасивні системи з конвекцією дозволяють заощадити на вартості, але повільна циркуляція теплоносія через колектор робить їх менш ефективними.

Циркуляція ж в активних системах здійснюється за рахунок електричних насосів, клапанів і контролерів, що підвищує їх ефективність.

В цілому байдуже, на вакуумному трубчатому або плоскому високоселективному колекторі ви вирішили зупинити свій вибір, вірно одне – постійне підвищення тарифів на послуги теплогенеруючих організацій і енергоносії роблять придбання системи підігріву води, заснованої на поновлюваних джерелах енергії, прибутковою інвестицією в майбутнє.

А ми вже підберемо геліоколектор відповідний конкретно вашим потребам і умовам роботи таким чином, що всі витрачені капіталовкладення окупляться за мінімальний період.

Сонячні колектори

Сонячні колектори від Prisma Energy Group

Геліоколектори від Prisma Energy Group

Геліоколектори - Prisma Energy Group