RU UK

Теплові насоси

Може здатися, що такі пристрої, як теплові насоси є «дорогою іграшкою», мало пропрацювали на сьогоднішній момент, і тут буде доречно навести такі факти:

  1. Принцип роботи теплового насоса – перенесення теплової енергії. Для цього вона береться із зони низькопотенційної теплової енергії і подається до теплоносія, у якого більш висока температура. Розробив цю концепцію пристрою в 1852 році фізик Вільям Томпсон;
  2. Кондиціонери, які стоять у вас вдома, у яких є функція обігріву, працюють за такими ж принципами як і теплові насоси. Перемикаючи кондиціонер в режим «обігрів», в системі починається реверсивний рух холодоагенту, що забезпечується зворотним чотирьохходовим краном, тобто випарник з конденсатором фізично міняються місцями. Виходить, одна і та ж система працює по-різному в залежності від того, яким блоком виконується функція випарника холодоагенту, а яким функція конденсатора холодоагенту. Якщо внутрішній блок виступає в якості випарника, а зовнішній блок – як конденсатор, система працює як кондиціонер. Якщо зовнішній блок працює як випарник, а внутрішній – як конденсатор, система починає функціонувати в ролі теплового насоса;
  3. Міжнародним енергетичним агентством був складений прогноз щодо потреб в енергії на опалення, які будуть забезпечувати теплові насоси. Згідно з цим прогнозом їх частка в країнах ОЕСР складе 30% до 2050 року.

 

Теплові насоси

Безумовно, тепловому насосу потрібна енергія, щоб реалізувати динамічний цикл (живлення компресора). Але завдяки високому коефіцієнту трансформації (перетворення) досягається економія енергоресурсів до 70%. Високе співвідношення вироблюваної теплової енергії і споживаної електричної обумовлено можливістю рівня температури теплопостачання від теплового насоса варіюватися в межах 35 – 55 ° C.

Розробка теплових насосів

Типи теплових насосів

Залежно від джерела відбору тепла теплові насоси можна розділити на:

  1. Геотермальні:
    • замкнутого типу;
    • відкритого типу;
  2. Повітряні;
  3. Насоси, що використовують вторинне тепло.

Геотермальні теплові насоси

Під тепловим насосом часто мають на увазі геотермальний тепловий насос. Робота таких насосів полягає в тому, що в якості джерел тепла використовуються земля і наземні або підземні води. Геотермальні теплові насоси використовують таке явище, як теплова інерція, яке полягає в наступному: температура землі нижче 6 метрів приблизно дорівнює середньорічній температурі повітря в даній місцевості і слабо змінюється протягом року. Більш того, використання різниці температур ґрунту для підвищення ефективності і зниження експлуатаційних витрат системи обігріву та охолодження можна доповнити сонячним опаленням.

Теплові насоси - Prisma Energy Group

Саме тому фахівці «Призма Енерджи Груп» прагнуть лише до оптимального рішення задач, орієнтуючись не на миттєвий результат, а на зважений комплексний підхід, що дозволяє раціонально використовувати всі ваші можливості в довгостроковому періоді.