RU UK

ПРАТ «НВО Дніпропрес» модернізація ковальсько-пресового цеху

Виробниче підприємство «Дніпропрес» – одне з провідних підприємств машинобудівної галузі України, в 2016 році вирішило здійснити модернізацію ковальсько-термічного цеху. В умовах технологій, що стрімко розвиваються, кожен з учасників світового ринку просто зобов’язаний використовувати максимум сучасних рішень для утримання своїх позицій, як з точки зору якості пропонованих рішень, так і з економічних міркувань.

Підприємство «Дніпропрес» забезпечує повний цикл виробництва – від виплавки металу до механічної обробки та складання великогабаритних вузлів і машин. На технологічному обладнанні ковальсько-термічного цеху виготовляються фасонні поковки, гарячі штампування, а також холодні листові штампування з різних марок сталі (вуглецевої, низьковуглецевої, високовуглецевої, нержавіючої) і титану. Кування металу здійснюється на потужному пресовому обладнанні, що працює з використанням води, яка подається під тиском близько 280 бар. Тиск створюється в гідроакумуляторах поршневими насосами, які приводилися в рух синхронними електродвигунами напругою 6 кВ і повітряним компресором. Саме підтримка рівня води, необхідного тиску в гидроакумуляторі, підтримання рівня води в оборотному резервуарі, її температури, стеження за збереженням синхронних машин, їх мастило і було нашим завданням в даному проекті.

Департаментом автоматизації «Призма Енерджи Груп» спільно з провідними технологами «Дніпропрес» була розроблена концепція побудови системи управління. Як результат, наші фахівці склали технічне завдання, розробили схеми електричні принципові і визначили основне обладнання, необхідне для реалізації проекту.

Автоматизована система управління, за побажанням замовника, була реалізована на обладнанні «Siemens», а саме – сімействі промислових контролерів «Simatic S7-1200» і системи розподіленого вводу/виводу ET 200M. Взаємодія оператора і технологічного обладнання здійснюється за допомогою людино-машинного інтерфейсу – панелі оператора TP2200 Comfort з діагоналлю сенсорного екрану 22 дюйми.

Даний проект є унікальним не тільки для підприємства «Дніпропрес», але і не має аналогів в Україні. Виконавши весь комплекс робіт від постановки завдання до пусконалагодження всієї системи, наші фахівці в черговий раз довели свою здатність до освоєння нових технологій і придбали неоціненний досвід.